+90-212-706-1010

Şantaja Uğrayan Ne Yapmalı

Şantaja karşı mağdurların aklına ilk gereken soru şantaja uğrayan ne yapmalı” sorusudur.  Tahmin edileceği üzere şantaj suçu işleyen kişiler genelde şantaj kurbanlarına düşünme fırsatı bile vermemektedir. Yoğun bir psikolojik baskı ile mağdura yüklenen şantajcılar hızlı bir şekilde mağdurdan istediklerini almaya çalışırlar. Şantaj suçu nedeniyle mağduriyet yaşayan kişiler bu şekilde yoğun bir psikolojik baskı yaşadıkları ve tedirginlik psikolojisi içinde hareket ettikleri için çoğu zaman ne yapacaklarını bilemezler ve çoğu zaman şantaja boyun eğmek zorunda hissederler. Mağdurların panik halini suistimal etmek isteyen failler, şantaja karşı ne yapılır sorusuna cevap bulamadan mağdurdan para almaya çalışırlar. Burada önemli olan mağdurun panik yapmadan hukuki destek almasıdır. Eğer mesai saatleri dışında şantaj tuzağına düşülmüşse şantajcıya asla para gönderilmemeli ve hukuki destek için zaman kazanılmalıdır.

şantaja karşı

Şantaj Mağduru Ne Yapmalı

Şantaj yapılıyor ne yapmalıyım sorusu tüm şantaj mağdurlarının aklına gelen sorudur. Mağdurun yapması gereken, şantajcıya hiç para göndermeden derhal profesyonel destek almaktır. Zira şantaja boyun eğmek şantaj sarmalına girmek ve tekrar eden şantaj eylemlerinin mağduru olmak demektir. Şantajcının isteğini kabul edince konunun kapanacağını düşünmek çok büyük bir hatadır. Şantajcı, mağdura ait önemli bir kozu elinde tuttuğunu düşündüğü için aynı kozu tekrar kullanmak isteyecektir. Bu nedenle “şantaja uğradım” veya “şantaja uğruyorum” diyenlerin yapması gereken uzman bir avukattan destek almaktır. Mağdurun şantaja boyun eğmesi ve para ödenmesi büyük bir hata olacaktır. Zira bu durumda hem gönderilen para sokağa atılmış olacak hem de şantaj durumu sarmala dönüşecektir. Bu alanda Türkiye’de en yetkin bilişim avukatı kadrosuna sahip olan Atamer Avukatlık şantajcıya para gönderilmeden

Şantaja Karşı Hukuki İşlem Tek Çözümdür

Şantaj mağdurlarına ilk tavsiyemiz şudur: şantajcının dediklerini yaparak asla şantaj sarmalından çıkamazsınız. Şantajcı tekrar para istemeyeceğini söylese de, söz verse de asla inanmayın. Şantajcı sizden para aldıktan sonra aynı gün veya birkaç gün sonra sizden tekrar para isteyecektir. Yüzlerce şantaj mağduruna destek vermiş bir platform tek sefer para isteyen bir şantajcı dosyasıyla karşılaşmadık. Şantaj mağdurları yaşadıkları yoğun stres  nedeniyle durumu yakınlarına anlatma ve rahatlama ihtiyacı hissedebilir. Ancak itibarınızı zedeleyecek veya sizi utandıracak bir görüntüyü hukuki destek alacağınız kişiler dışında kimseyle paylaşmanızı tavsiye etmiyoruz. Şantaj mağduru bireyler bizimle iletişime geçerek bizden bu konuda kapsamlı ve garantili bir teknik & hukuki destek alarak şantaj uzağından kurtulabilirler. Ayrıca şantaj mağduru ne yapmalı başlıklı yazımızın da okunmasını tavsiye ederiz.

Yorum Yaz